PIERWSI MŁODZIEŻOWI SĘDZIOWIE SPORTOWI NA PODLASIU

PIERWSI MŁODZIEŻOWI SĘDZIOWIE SPORTOWI NA PODLASIU

Za nami pierwsza edycja Nowego Projektu SZS pod nazwą Młodzieżowy Sędzia Sportowy, który sfinansowany został przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Trzymiesięczne szkolenia zwieńczone zostały zgrupowaniem, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami. Pierwsze zgrupowanie (siatkówka, lekka atletyka i piłka nożna) odbyło się w Sokółce w dniach 9-11.12.2022. Wzięło w nich udział 70 uczniów ZS Sokółka, ZSR Ostrożany, IV LO Białystok, ZSO Augustów, ZS Czarna Białostocka i ZSM Łapy. Drugie zgrupowanie (piłka ręczna) odbyło się w Rudce w dniach 16-18.12.2022 z udziałem uczniów z ZSE w Białymstoku i ZS w Dąbrowie Białostockiej.

Podczas zgrupowań uczniowie wysłuchali wielogodzinnych wykładów dotyczących sędziowania wybranych dyscyplin sportu oraz podejmowali pierwsze próby samodzielnego sędziowania zawodów.

Na zakończenie przeprowadzony został egzamin teoretyczny i praktyczny, który udało się zdać zdecydowanej większości uczestników. Zwieńczeniem zgrupowania było uroczyste wręczenie koszulek i legitymacji MSS wszystkim uczestnikom kursu, w którym uczestniczył przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty Pan Andrzej Korolczuk.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom prowadzącym grupy oraz dyrekcji ZS Sokółka i ZSCKR w Rudce za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zgrupowań.